Czy auta ze skupu aut są bezpieczne?

Czy auta ze skupu aut są bezpieczne?

Skupy aut wielu osobom kojarzą się wyłącznie z firmami zajmującymi się skupem używanych samochodów, niezdatnych do dalszego użytkowania. Jest to jednak mit, gdyż w praktyce oprócz pojazdów kasacyjnych, do skupów trafiają samochody używane, które wciąż nadają się do jazdy. Co więcej, często są w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Jednak czy auta ze skupu aut są bezpieczne?

Bezpieczne kupno samochodu ze skupu

Na pytanie zawarte w tytule tego artykułu można odpowiedzieć w bardzo prosty sposób: tak, pod warunkiem, że korzystamy z zaufanego skupu aut. Profesjonalny i legalnie działający szrot powinien zatrudniać doświadczone osoby, które w fachowy sposób ocenią wartość auta, a w razie potrzeby wykonają niezbędne naprawy. Dokładny przegląd samochodu przed sprzedażą jest istotny zarówno z perspektywy sprzedawcy, jak i kupca, dlatego nie musimy się martwić, że coś zostanie przeoczone.

Warto również zauważyć, że w przypadku zakupu używanego pojazdu od skupu aut spisujemy dokładną umowę sprzedaży, w której uwzględnia się wszelkie ewentualne wady samochodu. Nie kupujemy więc kota w worku. Inaczej bywa w przypadku zakupu od prywatnego sprzedawcy, który nie prowadzi działalności gospodarczej związanej ze sprzedażą samochodów używanych. W transakcjach z osobami prywatnymi możemy natknąć się nie tylko na zatajenie wad auta. Możliwe jest również, że ktoś sprzeda nam samochód kradziony lub zawierający kradzione części. Podobne sytuacje mogą być dla nas powodem stresu i przyczyną problemów natury prawnej.

Na co uważać, jeśli chcemy kupić bezpieczne auto używane?

Tak jak wspominaliśmy, o tym, czy auto odkupione od skupu, jest bezpieczne, w dużej mierze decyduje jakość usług szrotu, z którego skorzystamy. Warto przyjrzeć się opiniom miejsca, z którym chcemy współpracować. Nie zaszkodzi też upewnić się, że w skupie pracują profesjonaliści, którzy w racjonalny sposób wycenią samochód i dokonają jego dokładnego przeglądu. Renomowanych i godnym zaufania skupem aut Warszawa jest Auto-skup123, który od lat cieszy się pozytywną opinią właścicieli pojazdów.

Pewność, że auto jest bezpieczne, zyskamy również podczas jazdy próbnej. Warto zwrócić uwagę m.in.:

  • na to, czy w samochodzie nie świecą się kontrolki,
  • czy auto dobrze sprawuje się podczas powolnej jazdy oraz po rozpędzeniu,
  • czy stan opon jest zadowalający,
  • a także na:
  • dźwięk towarzyszący odpalaniu silnika oraz skręcaniu,
  • opór kierownicy oraz zachowanie pojazdu i układu kierowniczego podczas skręcania i hamowania.

Na koniec warto również podkreślić, że profesjonalny skup aut uszkodzonych  przed sprzedażą auta na własną rękę wykonuje wszystkie naprawy konieczne do cieszenia się bezpieczną jazdą. Wówczas nawet auta powypadkowe nie stanowią zagrożenia ani dla kierowcy i pasażerów, ani dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.