Czym kierować się przy wyborze skupu aut?

Czym kierować się przy wyborze skupu aut?

W życiu każdego kierowcy przychodzi długo wyczekiwany moment zmiany samochodu na lepszy model. To zwykle czas, w którym pozbywamy się starego auta i szukamy możliwości jego sprzedaży za satysfakcjonującą sumę. Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z usług skupu aut. Jednak czym kierować się przy jego wyborze?

Czym kierować się przy wyborze skupu aut?

Opinie

Opinie innych kierowców to najłatwiejszy sposób weryfikacji uczciwości i renomy każdej placówki. Osoby szukające godnego zaufania skupu aut w Warszawie często nie wiedzą, gdzie ich szukać lub robią to niewłaściwie. Opieranie się wyłącznie na opinii znajomych może nie być dobrym rozwiązaniem. Najczęściej dane miejsce poleca nam przecież niewiele osób. Sprawdzanie opinii w internecie jest pod tym względem znacznie bardziej miarodajne.

Warto zapoznać się z opiniami w kilku miejscach, np. na forach internetowych czy grupach facebookowych. Ocenę wielu miejsc znajdziemy również bezpośrednio w Google oraz na fanpage’u szrotu. Wbrew pozorom usuwanie negatywnych opinii z Facebooka i wyszukiwarki Google nie jest łatwe, dlatego możemy w pełni zaufać znalezionym ocenom. Warto również wczytać się w komentarze osób, które pozostawiły danemu miejscu najgorszą ocenę.

Sposób działania

Kolejnym krokiem w weryfikacji wiarygodności skupu auta powinno być upewnienie się, że przedsiębiorstwo funkcjonuje w pełni legalnie. Warto zwrócić uwagę także na sposób działania danego miejsca. Istotne jest to, czy skup spisuje umowę sprzedaży oraz jak krok po kroku wygląda wycena pojazdu. Alarmująca może być sytuacja, w której ostateczna cena za samochód w dużym stopniu różni się od tej oferowanej przez telefon. Podejrzenia powinny też wzbudzać skupy, które nie oferują płatności od ręki.

Jeśli sprzedajemy samochód zdatny do dalszego użytkowania, koniecznie sprawdźmy ceny podobnych samochodów w internecie. Gdy cena proponowana przez skup bardzo mocno różni się od rynkowej, może to być sygnał, że szrot próbuje obniżyć ceny kupowanych aut. Na koniec pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na kompetencje osób wyceniających auto. Powinni to być doświadczeni mechanicy.

Dodatkowe udogodnienia

Ostatnią kwestią zasługującą na uwagę są dodatkowe udogodnienia oferowane przez skup. W przypadku Auto-skupu123 ciekawa jest możliwość wyceny auta przez internet. W tym celu należy tylko wypełnić formularz zamieszczony na stronie i dołączyć do niego zdjęcia samochodu. Kolejnym atrakcyjnym udogodnieniem tego skupu jest również dojazd do klienta. Jest on świetnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych lub zmagających się z niepełnosprawnościami.