Gdzie możesz sprzedać samochód powypadkowy w Warszawie?

Gdzie możesz sprzedać samochód powypadkowy w Warszawie?

Zgodnie ze statystykami policji w 2021 roku na polskich drogach doszło do ponad 22 tysięcy wypadków drogowych. Nietrudno domyślić się, że wiele z aut, które wzięły w nich udział, nadało się wyłącznie do kasacji. Wbrew pozorom część z takich pojazdów można z powodzeniem sprzedać. Jak to zrobić, gdzie i dlaczego warto zdecydować się na ten krok? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Trochę teorii. Dlaczego warto sprzedać samochód powypadkowy?

Prawo nie zabrania sprzedaży aut powypadkowych. Bez względu na stan pojazdu, można go więc sprzedać – pod warunkiem, że znajdziemy na niego nabywcę. Na szczęście osób i firm zainteresowanych kupnem tego typu samochodów jest sporo.
Są to m.in.:
● pasjonaci, którzy czerpią satysfakcję z renowacji powypadkowego auta,
● młodzi, zapaleni mechanicy,
● ludzie z małym budżetem potrzebujący pojazdu jedynie do pokonywania bardzo małych tras,
● profesjonalne skupy zajmujące się skupem i sprzedażą pojazdów w każdym stanie.
Rezygnacja ze sprzedaży samochodu, który uległ zniszczeniu pod wpływem wypadku, jest więc dobrowolnym pozbawieniem się dodatkowego zastrzyku gotówki.

Różne możliwości sprzedaży

W zależności od stanu auta, którym dysponujemy, korzystny jest inny sposób sprzedaży. Jeśli pojazd uległ bardzo dużemu zniszczeniu, dobrze jest rozważyć rozebranie go na części. Zapotrzebowanie na konkretne elementy auta jest jednak inne w przypadku każdego modelu. Im popularniejsze auto, tym większy popyt na poszczególne elementy jego wyposażenia. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy korzystniej będzie rozebrać auto, czy sprzedać je w całości, dobrze jest skorzystać z usług skupu aut uszkodzonych. W skupach pracują osoby doświadczone w wycenie pojazdów, które kupią samochód powypadkowy w uczciwej cenie. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której demontaż samochodu przynosi straty z uwagi na niewłaściwe zbadanie zapotrzebowania na dane części bądź zawyżenie lub zaniżenie ceny samochodu, lub jego elementów. Dodatkowo w skupach aut zwykle można pozbyć się również auta nadającego się wyłącznie do zezłomowania.

Sprzedaż samochodu powypadkowego w skupie aut a bezpieczeństwo

W przypadku sprzedaży aut używanych (zwłaszcza powypadkowych) bardzo ważne jest, by skrupulatnie sporządzić umowę kupna–sprzedaży. Powinny się w niej znaleźć takie dane jak:
● dokładna specyfikacja samochodu wraz z jego wadami,
● data, godzina i miejsce odbioru pojazdu przez nowego właściciela.
Wszystko to uchroni nas przed ewentualnymi pretensjami ze strony nieuczciwego kupującego. Nieco inaczej jest, gdy korzystamy ze skupu aut. Wówczas transakcja przebiega w mniej nerwowy sposób. Pracownicy skupu przeprowadzają kupującego przez każdy etap sprzedaży. Dodatkowo z uwagi na fakt, że współpracujemy z przedsiębiorstwem, które przechodzi liczne kontrole, mamy pewność, że transakcja przebiegnie w pełni legalnie.

Sprzedaż samochodu powypadkowego w Warszawie

Samochody powypadkowe najlepiej jest sprzedawać w sprawdzonych skupach. Jednym z nich jest Autoskup 123. Znajduje się on w dogodnej lokalizacji, a dodatkowo oferuje nowoczesne usługi, takie jak wycena on-line czy wycena z dojazdem do klienta. W tym skupie możemy także liczyć na takie udogodnienia jak:
● odbiór pojazdu własnym holownikiem,
● możliwość zwrotu składki OC,
● płatność gotówką lub przelewem bankowym.

 

Gdzie jeszcze działamy?

Auto Skup Sochaczew Skup Aut Błonie Skup Aut Grodzisk Mazowiecki
Skup Aut Legionowo Skup Aut Ożarów Mazowiecki Skup Aut Warszawa
Skup Aut Tarczyn Skup Aut Raszyn Skup Aut Piastów
Skup Aut Piaseczno Skup Aut Pruszków