Jak wygląda wycena samochodu online?

Jak wygląda wycena samochodu online?

Skuteczna wycena samochodu online jest możliwa, a przede wszystkim wygodna i szybka. Ten stosunkowo nowy model współpracy między właścicielem pojazdu a skupem aut oferuje zaledwie część komisów w Polsce. Jak to działa? Czy warto zdecydować się na wykorzystanie technologii przy sprzedaży używanego samochodu? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Jak działa wycena samochodu online?

Sformułowanie „wycena samochodu online” może kojarzyć się z użyciem skomplikowanych technologii czy nawet sztucznej inteligencji. Nic bardziej mylnego! Na cenę auta wpływ ma tak wiele czynników, że wiedza i spojrzenie doświadczonego pracownika skupu są konieczne do wykonania uczciwej i godnej zaufania wyceny. Dowiedz się jeszcze, co wpływa na wycenę samochodu w skupie aut.

W rzeczywistości szacunkowa wartość auta jest obliczalna na podstawie podstawowych informacji na jego temat (marka, model, rocznik, pojemność i moc silnika, rodzaj paliwa), zdjęć i informacji na temat uszkodzeń czy przebytych stłuczek. Wszystkie te informacje właściciel umieszcza w specjalnym formularzu, a następnie zespół specjalistów wycenia auto i odsyła informację zwrotną do klienta.

Wycena auta online krok po kroku

Jednak jak to wygląda w praktyce? Nic prostszego:

  1. Wejdź w zakładkę wycena auta online. Znajdziesz tu formularz wyceny auta.
  2. Wypełnij ankietę z pytaniami dotyczącymi samochodu, który chcesz sprzedać.
  3. Dodaj zdjęcia pojazdu. Postaraj się, by fotografie miały jak najwyższą jakość. Zrób zdjęcia zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Jeśli samochód ma wyraźne uszkodzenia, nie ukrywaj ich. W przeciwnym razie wycena nie będzie prawidłowa.
  4. Poczekaj na odpowiedź naszych specjalistów. Wycena auta powinna trwać około 30 minut.

Czy warto zdecydować się na wycenę auta online?

Jak widać, proces jest szybki, prosty i równie skuteczny jak tradycyjna forma wyceny. Warto się na niego zdecydować z kilku powodów:

  • Oszczędzasz czas i paliwo. Nie musisz poświęcać czasu na to, by przyjeżdżać na wycenę. W skupie pojawiasz się dopiero, gdy masz pewność, że szacunkowa cena pojazdu Ci odpowiada.
  • Masz dostęp do wiedzy i doświadczenia grona specjalistów. Twój pojazd prawdopodobnie jest analizowany przez kilka osób, dzięki czemu unikasz pomyłki związanej z wyceną wartości.
  • Możesz z łatwością skorzystać z wyceny polecanego skupu. Nawet jeśli znajduje się daleko od Twojego domu.

Gdzie wykonać wycenę auta online?

Wycenę auta najlepiej wykonać w sprawdzonym, renomowanym skupie. Zyskujemy wtedy pewność, że usługa jest wykonana profesjonalnie, skutecznie i uczciwie. Zapraszamy do skorzystania z usług skupu aut Warszawa. Gwarantujemy szybką obsługę (wycena w 30 minut) i poradę doświadczonych pracowników.