Jakie auta możemy znaleźć w skupie aut?

Jakie auta możemy znaleźć w skupie aut?

Skup aut często kojarzy się z autami sprowadzanymi z zagranicy lub kiepskimi pod względem sprawności pojazdami powypadkowymi. W rzeczywistości w skupach znajdziemy szeroki wachlarz samochodów. Od bardzo zniszczonych, nienadających się do jazdy, po często prawie nowe auta. W tym artykule:

  • wytłumaczymy, z czego wynika rozbieżność w jakości aut, które trafiają do szrotów;
  • wyjaśnimy, czym różni się skup aut od komisu samochodowego,
  • zdradzimy, jakie auta można znaleźć w skupie aut.

Wybrać skup aut czy szrot?

Nim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie postawione w tytule tego artykułu, przypomnijmy, jak działają skupy powszechnie nazywane szrotami lub autozłomami. W tego typu miejscach na ogół  można sprzedać nie tylko samochody, które nie nadają się do dalszego użytkowania. Pracownicy skupów dokładnie oglądają każdy pojazd i na podstawie różnych czynników wyceniają go. W zależności od stanu auta badź motocyklu, maszyna jest przeznaczona na złomowanie lub na odsprzedaż. Zdarza się także, że pojazd rozbiera się i sprzedaje na części. Wszystko zależy od stanu pojazdu oraz zapotrzebowania rynku. Więcej na ten temat przeczytasz we wpisach Co wpływa na wycenę samochodu w skupie aut? oraz Skup aut – jak to działa?

Sposób działania szrotów sprawia, że tego typu miejsca handlują często sprawnymi i niezniszczonymi pojazdami. Osoby, którym zależy na szybkiej i bezpiecznej sprzedaży swojego samochodu, nierzadko decydują się na skorzystanie z usługi skupu. Zdarza się wtedy, że trafiają do niego prawdziwe perełki motoryzacyjne.

Skup auta a komis samochodowy

W tym miejscu warto również wyjaśnić, że skup aut nie jest tym samym co komis. Główna różnica między nimi polega na tym, że komis jest jedynie pośrednikiem w sprzedaży samochodu. W przypadku, gdy kupujemy auto od skupu aut, nabywamy je bezpośrednio od niego. Cały proces jest więc znacznie ułatwiony. Z tego powodu wiele osób decyduje się na sprzedaż sprawnego samochodu właśnie w skupie.

Jakie auta możemy znaleźć w skupie aut? Marki, modele, roczniki

Wiemy już, że w skupie aut można znaleźć samochody w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Przejdźmy jednak do konkretów.

O tym, jakie modele czy roczniki znajdziemy w danym skupie decydują m.in. jego renoma oraz to, czy skup specjalizuje się w kupnie i sprzedaży konkretnych rodzajów samochodów. W Auto-skupie123 dostępne są zarówno najpopularniejsze marki, takie jak Volkswagen, Renault, Peugeot, BMW, Dacia, Audi, Toyota, Honda, Opel, Ford, Skoda, Kia, Hyundai czy Mercedes, jak i te mniej znane. Dodatkowo znaleźć można u nas auta zabytkowe oraz motocykle.

Kolejnym czynnikiem determinującym dostępność danego modelu w skupie jest oczywiście popularność danego modelu. Samochody częściej spotykane na rynku są również częściej dostępne w skupie. Z tego powodu, jeśli szukamy konkretnego rocznika, koloru czy modelu pojazdu, warto jest zadzwonić i upewnić się, czy w danym miejscu będziemy mogli go kupić.

Zapraszamy do kontaktu!
533 060 060