Samochód na złom czy do skupu? Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne?

Samochód na złom czy do skupu? Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne?

W życiu każdego kierowcy przychodzi moment, w którym chcemy zmienić nasz pojazd. Nowy samochód to w końcu wiele udogodnień, nowoczesne technologie i bardziej komfortowa jazda, jednak co zrobić ze starym autem? Jednym z rozwiązań jest próba sprzedaży na własną rękę, jednak ta wiąże się z wieloma formalnościami oraz czasem poświęconym na oglądaniu auta przez potencjalnych kupujących. Bardziej komfortową opcją jest oddanie samochodu do skupu, jednak starsze auta możemy też zezłomować.

Skup aut czy złomowanie? Gdzie możemy więcej zyskać?

Gdy już zdecydujemy się na pozbycie się starego auta, zastanawiamy się, co jest korzystniejsze dla naszego portfela – skup czy złomowanie. Odpowiedź jest krótka – to zależy. Niektóre samochody z widocznymi defektami i małej wartości często lepiej zezłomować, jednak jak to w życiu bywa, nie zawsze zależy nam tylko na pieniądzach. W końcu dla wielu samochód możemy być nie tylko praktycznym środkiem transportu, ale także przedmiotem o sentymentalnej wartości, którego za żadne skarby nie oddaliby do zgniatarki. Wgniecenia blachy oraz problemy techniczne da się w końcu naprawić, dlaczego więc mielibyśmy niszczyć sprawny sprzęt?

Dlaczego złomuje się auta?

Polacy nie są zbyt chętni do oddania auta na złom – nasi rodacy nie lubią niszczyć czegoś, co może jeszcze komuś posłużyć. Z tego względu wiele osób nie jest przychylna temu rozwiązaniu. Złomowanie aut to opcja, dzięki której zarobimy nieduże kwoty, jednak pozwoli nam to na pozbycie się samochodu, który nie nadaje się do użytku. Może być to spowodowane wieloma wadami blacharskimi i mechanicznymi, które sprawiają, że koszt naprawy przewyższa wartość sprawnego samochodu.

Jakie są zalety oddania auta do skupu?

Osoby, które chcą pozbyć się samochodu bardzo często zastanawiają się nad oddaniem go do skupu. Czy słusznie? Z pewnością tak! Skup samochodów do świetne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wygodne rozwiązania. Oddanie samochodu do skupu aut Warszawa może być korzystne z wielu powodów. Oto kilka z nich:

  1. Łatwa gotówka – skup aut oferuje natychmiastowe wynagrodzenie za sprzedany samochód, co jest szczególnie przydatne, jeśli potrzebujesz pilnie gotówki.
  2. Wygoda – oddając samochód do skupu aut, unikasz stresu i trudności związanych z próbą sprzedaży go na własną rękę. Skup aut zajmuje się wszystkim za Ciebie – od wyceny po formalności związane z przejściem własności.
  3. Szybkie rozwiązanie – sprzedaż samochodu na własną rękę może trwać wiele tygodni lub nawet miesięcy. Skup aut oferuje szybkie i skuteczne rozwiązanie, które pozwala Ci sprzedać swój samochód w ciągu kilku dni.
  4. Uniknięcie kosztów związanych z utrzymaniem samochodu – utrzymanie samochodu może być kosztowne, zwłaszcza jeśli wymaga on napraw i konserwacji. Oddanie go do skupu aut pozwala Ci uniknąć tych kosztów i uzyskać gotówkę na coś innego.
  5. Brak konieczności negocjacji – negocjowanie ceny samochodu może być stresujące i czasochłonne. Oddając samochód do naszego skupu aut, nie musisz się martwić o negocjacje, ponieważ otrzymujesz ofertę, która jest dla Ciebie korzystna.

Skup czy złomowisko – gdzie lepsza cena za auto?

Do 2015 roku za złomowanie auta płaciliśmy opłatę recyklingową równą 500zł. Dziś nie powinno (choć może) się ono wiązać z kosztami. Oddając nasz samochód na złom, nie powinniśmy spodziewać się dużych kwot. Powinniśmy liczyć się z tym, że kwota będzie uwarunkowana w głównej mierze jego wagą. Części auta nadające się do zezłomowania stanowią około 20-30% jego wagi, a cena, jaką możemy dostać to około 50 groszy za kilogram (ta oczywiście różni się ze względu na miejsce). Czy to opłacalne? Jeśli nasze auto jest zdatne do jazdy, raczej nie warto decydować się na jego złomowanie. Skup okaże się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Oddając samochód uszkodzony do skupu takiego jak nasz, mają Państwo gwarancję szybkiej gotówki i komfortowej transakcji, która pomoże zaoszczędzić wiele czasu i nerwów, które trzeba poświęcić podczas sprzedaży samochodu na własną rękę.